Test

Testimonial
We never delete any comments made by our customers on our website. We only delete those that we believe are spam, such as ones with unverifiable geographical location or that were submitted by automated processes.

Mandi from St. Louis, Mo on Aug 07, 2013

I bought my pit bull the large for his third birthday and he absolute went nuts for it. Hes chewed on it for many hours and we still have a good size chunk left. I will definitely be purchasing more of these for him and our spaniel mix. Thank you so much for creating a healthy chew snack for dogs!

Eryn from Belvidere, IL on Aug 07, 2013

Bought our yorkie some small ones, as an alternative to rawhide bones. She will sit and knaw on these for several hours at night and one will last her for a week or two. She loves the puffed pieces at the end as well. Will be going to buy another package soon!

Carrie DeLauder from Panama City Florida on Aug 06, 2013

Explored many treats and was suggested I try your Himalayan treats for my Zuchon puppy DaVinci. These chews are his favorite and keep him away from chewing up my chair legs and furniture. He especially loves it when I microwave the smaller pieces as an extra treat. I don't like the smell but he comes running when he smells it cooking. lol

Heidi from Aurora, IL on Aug 04, 2013

I have am staffs and they have eaten raw so they chew these instead of gulping. One will last about an hour (with the jumping on and yak-chew-killing moments adding about 15 minutes to total time). I'm satisfied. I also feed them the smaller ones. The price is a factor for sure, it means they wont be able to have it all the time, but I have told friends and puppy people about these and feel if we can get the word out perhaps the price may go down with a greater supply being made? Anyway, love your product!

Sharon from Indianapolis, IN on Jul 21, 2013

I agree with JEN (Vegas). I bought the large ($8.99-on sale) instead of XL ($19.99-not on sale) because of the insane difference in price. I have a (55 pound lab) and he chewed about 1/3 of it in 10 minutes. I returned it to the store. I would rather spend $10-$20 on other treats and really feel like I got my money's worth. With this product, while I knew my Lab enjoyed it, but I can't justify the cost for something that doesn't last very long. Very disappointing!!!

Pages
« Previous | 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 : 8 : 9 : 10 : 11 : 12 : 13 : 14 : 15 : 16 : 17 : 18 : 19 : 20 : 21 : 22 : 23 : 24 : 25 : 26 : 27 : 28 : 29 : 30 : 31 : 32 : 33 : 34 : 35 : 36 : 37 : 38 : 39 : 40 : 41 : 42 : 43 : 44 : 45 : 46 | Next »
 
New Testimonial

» Name

» City, State

» Email

»Comments - Your Testimonial

» Validation » Click to change Image

CAPTCHA Image

» Enter the Text from Top.